SV Vredeburg

de Limmer schaakvereniging

Rapid

Sinds 2017 organiseert SV Vredeburg een rapidtoernooi. Dat bestaat uit één avond, waarop meestal vijf partijen gespeeld worden in groepen van gelijke tegenstand. De bedenktijd, al dan niet met increment, ligt op grofweg een kwartier per persoon per partij. Rapid is daarmee een aparte tak van sport: veel langzamer dan snelschaak, maar veel sneller dan het reguliere tempo!

Rapidtoernooi 2019

Op 10 mei 2019 was het derde rapidtoernooi, dankzij een prima opkomst konden we zelfs in vier zeskampen van grofweg gelijke sterkte spelen! Er werd dit jaar geëxperimenteerd met een kwalificatieronde voor groep A, om de promotie-/degradatieregeling eer aan te doen. Daardoor belandden Sandra en Robin in groep B en Hidde en Harold in groep A de rest van het toernooi. In die groep – in de meeste groepen overigens – bleef het spannend tot de laatste ronde. De nummers 1 en 2 moesten tegen elkaar, en na een hardbevochten remise bleef Bert zodoende net Luc voor in de eindstand.
N.B. Om de stand te bepalen, is er gebruikt gemaakt van de SB-score. Deze Sonneborn-Berger-punten is de som van de resultaten tegen je tegenstander maal het aantal punten dat die tegenstander heeft. Op die manier win je als je hebt gewonnen van betere tegenstanders.

Groep A
123456TOTSBTPR
1Bert Hollander½11119.52061
2Luc Janssen½½111481909
3Hidde Ebels0½1*115.251876
4Matthijs Hulsebos00011221645
5Harold Ebels00*101211622
6Jos Admiraal00000001222

* Winst in hun kwalificatiepartij.

Groep B
123456TOTSB
1Barry Blekemolen0111146.5
2Tars Wanders1½0117.25
3Sandra Hollander0½11*04.75
4Dirk Aafjes0100124.5
5Remi Aafjes0001012
6Robin Rommel00*00111

* Verlies in hun kwalificatiepartij.

Groep C
123456TOTSB
1Hans de Goede10111411
2Marlies Sturk0111147
3Gijs Pouw1001135
4Jeroen van Vliet0011134
5Adri Beentjes0000110
6Oneven0000000
Groep D
123456TOTSB
1Jan Brantjes **½01119.75
2Theo Al **½11017.75
3Nico Pepping1001135.5
4Bert van Diermen0011135
5Ed van Duin0100123.5
6Marcel Wester0000000

** Jan en Theo hebben een barragepartij gespeeld.

Uitslagen per groep